Çiçek Sepeti - İşletme Bilgilerimiz

İlk Çiçek Sepeti Yazılım A.Ş.
Akçam Caddesi No:9/4
4. Levent / İstanbul
Tel: 0850 550 0025
E-posta: [email protected]

Ticaret Sicil Numarası: 116390/5
Vergi Dairesi: Beşiktaş
Vergi Numarası: 4730662805
Mersis Numarası: 0473066280500001
Kep Adresi: [email protected]

Çiçek Sepeti Hakkında Önemli Duyuru!

www.ciceksepeti.net 2006 yılından bu yana elektronik ticaret alanında faaliyet göstermektedir ve sitemizin birkaç yıl sonra bu alanda faaliyete başlayan www.ciceksepeti.com internet sitesi ile herhangi bir kurumsal ilişkisi yoktur.

Şirketimiz ve www.ciceksepeti.net internet sitemiz hakkında, şirketimizle aynı sektörde faaliyet gösteren www.ciceksepeti.com internet sitesinde ve bu şirkete ait sosyal medya mecralarında fütursuzca ortaya atılan yalan, yanlış ve kamuoyunu yanıltmaya yönelik iddialara bir kez de buradan cevap verilmesini uygun görmekteyiz.

Şirketimiz 2006 yılından bu yana www.ciceksepeti.net internet sitesi üzerinden aralıksız faaliyet göstermektedir. Şirketimizden daha sonra (2008 yılında) bu alanda bu marka ile faaliyete başlayan www.ciceksepeti.com internet sitesi; şirket olarak marka üzerindeki gerçek ve öncelikli hak sahipliğimizi bildiği halde şirketimize marka ihlali konusunda birden fazla dava ve yasal işlem başlatmıştır.

Bu yasal süreçlerde kendilerine gereken cevap verilmiş, mahkemece marka kullanımı konusunda şirketimizin öncelikli ve gerçek hak sahibi olduğu İstanbul (2) Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi'nin 2017/298 E. nolu dosyası üzerinden yapılan yargılama sonucunda kabul edilmiştir.

Şirketimizin marka ve alan adı kullanım geçmişi bağımsız bir internet arşiv kütüphanesi olan archive.org internet sitesinde tutulmaktadır ve şirketimizin eski tarihli kullanımlarına https://web.archive.org/web/20220000000000*/www.ciceksepeti.net adresinden ulaşılabilmektedir. Oysa bahsi geçen şirket marka kullanım geçmişini bu siteden kaldırtarak saklamıştır.

Bahsi geçen şirket, Öğretmenler Günü, Sevgililer Günü, Anneler Günü gibi sektörde azami önem taşıyan hemen hemen her özel gün için adli mercilerden yukarıda bahsi geçen dava dosyalarını ve haklılığımızı gösteren delilleri saklayarak, mahkemeleri yanıltarak, yalan ve iftira niteliğinde beyanlar vererek erişim engelleme talebinde bulunmaktadır. Sosyal medyada uzun uzun anlattıkları erişim engelleme kararları savunmamız alınmadan uygulanmaktadır.

Hemen akabinde bu kararlara tarafımızca itiraz edilmekte ve haklılığımızı gören her mahkeme verdiği erişim engelleme kararını kaldırmaktadır. Bugüne kadar savunmamız alındıktan sonra haklılığımızın kabul edilmediği tek bir dosya dahi bulunmamaktadır.

Bu şirketin her seferinde haksız çıktıktan sonra yalanları ile mahkemeleri ikna edebilmek için, taleplerinden her birini farklı yerlerde gerçekleştirdiği görülmektedir. Son olarak erişim engelleme taleplerinden birinin Gölcük bir diğerinin Muş adliyesinde gerçekleştirilmesi ise son derece manidar ve maksatlıdır.

Bahsi geçen şirket tarafından gerçekleştirilen bu eylemler neticesinde zarar gören değerli müşterilerimiz nezdindeki itibarımızı korumak için haklı mücadelemizi yasal çerçevede sonuna kadar sürdüreceğiz.

Kamuoyunun bilgisine saygı ile sunarız.


14 Mayıs 2006 Tarihinde sitemizin archive.org tarafından arşivlenmiş hali ve ekran görüntüsü:
https://web.archive.org/web/20060514215835/http://www.ciceksepeti.net/

14 Mayıs 2006 Tarihli Ekran Görüntüsü
24 Mayıs 2006 Tarihinde sitemizin archive.org tarafından arşivlenmiş hali ve ekran görüntüsü:
https://web.archive.org/web/20060524230331/http://www.ciceksepeti.net/bize-ulasin.asp

24 Mayıs 2006 Tarihli Ekran Görüntüsü
2006 Yılı Mayıs ayına ait Google Adwords reklam kampanyamız:

Mayıs 2006 Tarihli Google Adwords reklam kampanyamız
2006 Yılı Mayıs ayında Google Adwords te yayınlanan kampanya reklam metinlerimiz:

Mayıs 2006 Tarihli Google Adwords reklam metinlerimiz